5% rabatu na pierwsze zamówienie

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj rabat na pierwsze zamówienie!

Zapisz się i otrzymuj specjalne promocje!

Jakie przysmaki dla psa?

W sklepach zoologicznych znajdziemy pełno różnych i ciekawych przysmaków dla psa, czasem trudno się zdecydować, co wybrać. A psy kochają tego rodzaju smakołyki oraz sami je chętnie kupujemy, ponieważ dzięki temu jesteśmy w stanie okazać uwagę i czułość swojemu Pupilowi. W ten sposób możemy
nagrodzić naszego czworonoga, gdy dobrze wykona sztuczkę podczas tresury, dodatkowo uzupełniamy potrzebne zwierzakowi mikro- i makroelementy. Zatem co najlepiej wybrać dla naszego pupila? Wiele zależy od potrzeb naszego psa oraz od okoliczności, w których chcemy podać mu smakołyk. Inne przysmaki serwujemy na problemy ze zdrowiem, inne w czasie treningu czy spaceru, a jeszcze inne, gdy pies ma po prostu potrzebę gryzienia.

Przysmaki dla psów prozdrowotne

Te smakołyki możemy podzielić na 5 grup ze względu na ich właściwości zdrowotne:

1. Przysmaki na zdrową skórę i lepszą sierść – takie smakołyki bogate są w witaminy i pochodzące z oleju z łososia kwasy tłuszczowe omega 3. Więc jeśli sierść twojego pupila jest ostatnio w gorszym stanie, dzięki takim smakołykom możesz poprawić jej wygląd.
2. Przysmaki na zdrowe kości na stawy – bogate w kolagen, który wpływają na kondycję stawów i wapń, odpowiedzialny za mocne kości. Oba te składniki są odpowiedzialne za prawidłowy rozwój i regenerację.
3. Przysmaki na zdrowe zęby i dziąsła – dodatkowo ten rodzaj smakołyku odświeża oddech, natomiast ich głównym zadaniem jest usuwanie osadu na zębach i masaż dziąseł. Ten rodzaj przekąski świetnie sprawdza się w formie ciasteczek.
4. Przysmaki na dobre trawienie – szczególnie sprawdzą się po kuracji antybiotykowej, ponieważ w swoim składzie mają specjalne włókno (błonnik), które pozwala na odbudowę mikroflory bakteryjnej w jelitach, a do tego poprawiają perystaltykę jelit, wspomaga i ułatwia trawienie.
5. Przysmaki low fat – mają w sobie małą zwartość tłuszczu są dedykowane szczególnie tym psom, które mają kłopot z nadwagą. Dodatkowo są tak samo smaczne i bogate w składniki mineralne i witaminy, np. uszy wołowe

Przysmaki – gryzaki

Jeśli wasze psy uwielbią podgryzać wasze buty i meble co doprowadza do ich zniszczenia, taki gryzak jest idealnym rozwiązaniem aby je ochronić. Dla szczeniaka, a nawet i dla seniora gryzienie jest naturalną potrzebą oraz sposobem spędzania czasu, rozrywką, relaksem, przyjemnością, a także skutecznym sposobem radzenia sobie ze stresem. Gryzaki dzielą się na dwa rodzaje: naturalne i sztuczne. Jednak ten drugi rodzaj może okazać się zagrożeniem, ponieważ może zostać połknięty przez psa, a co za tym idzie może mu zaszkodzić, ponieważ nie zostanie strawiony. Jeśli chodzi o naturalne gryzaki mają wielką zaletę, są smaczne, bogate w potrzebne substancje odżywcze i z psiej perspektywy po prostu wyjątkowo atrakcyjnie pachną, dzięki czemu wasz pupil będzie chętnie po niego sięgał. Należy pamiętać, że psy to mięsożercy, więc im więcej mięsa w przysmaku, tym bardziej pies szczęśliwy. Dlatego warto wybierać przysmaki typu: kurze łapki, kości prasowane, racice

Przysmaki dla psa treningowe

Ten rodzaj smakołyku to idealna nagroda dla twojego pupila za poprawne wykonanie zadnia podczas szkolenia. Każdy pies wie, że otrzyma nagrodę, gdy poprawnie zastosuje się do naszego polecenia, dlatego też zostanie ono chętniej wykonane. Taki przysmak powinien zostać dobrany w zależności od tego, jaki rodzaj aktywności wykonuje nasz pies oraz jaki przysmak najbardziej lubi.
Oczywiście taka przekąska nie powinna być wysoce kaloryczna i powinna być jak najbardziej mięsna. Ponieważ to pieski kochają najbardziej. Należy mieć też na uwadze, aby przekąski, które podajemy naszym zwierzakom podczas treningu były bogate w białko i mikroelementy, gdyż w ten sposób zapewniamy im dodatkowy zastrzyk energii potrzebnej w czasie aktywności fizycznej.
Wszystkie wymienione wyżej produkty znajdziecie w naszym sklepie internetowym, a w razie pytań nasza obsługa chętnie doradzi i dobierze odpowiedni przysmak dla twojego psa.

Share This Post :