5% rabatu na pierwsze zamówienie

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj rabat na pierwsze zamówienie!

Zapisz się i otrzymuj specjalne promocje!

Mokra karma dla kota, Mięsne karmy dla kotów

Karma mokra dla kota

Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów

Mokra karma dla kota to prawdziwy rarytas dla twojego pupila! Tutaj pomożemy wybrać Ci odpowiednią karmę dla waszego mruczka. Dieta oparta na mokrej karmie dobrej jakości również będzie zdrowa i pożywna, ale także kosztowna. Kot zjada więcej karmy mokrej niż suchej, ponieważ mokry pokarm zawiera w składzie wodę. Proponujemy Państwu szeroki wybór pożywienia w formie pasztetów, kawałków w galaretce, sosie, czy niemielonych kawałków mięsa i ryb.

Skąd mam widzieć która karma mokra dla kota będzie odpowiednia?

Każdy szanujący się kot ma swoje ulubione preferencje, jeden będzie lubił musy, inny pasztety i mielonki, a jeszcze inny kawałki karmy w galarecie lub saszetkach. Ponadto mokra karma ma w sobie wspomnianą wyżej wodę, która jest potrzebna do nawadniania organizmu twojego mruczka. A koty często nie chcą pić zwykłej wody z miski, a mokra karma nawadnia organizm, czyli tym samym poprawia pracę układu krwionośnego, pokarmowego i moczowego. W przypadku kociąt, seniorów, kotów z problemami z wydalaniem czy układem moczowym, szczególnie zaleca się wybranie żywienia mokrą karmą. Ważnym aspektem w wyborze mokrej karmy dla kota jest:

  • zawartość zbóż w karmie, tak jak wiemy koty są mięsożerne, a zboża to tylko tani zapychacz.
  • najlepiej unikać tego składnika, ponieważ koty na co dzień nie żywią się pszenicą.
  • ilość warzyw, tak samo, jak w przypadku zbóż to nie jest podstawa kociej diety. Ilość warzyw nie powinna przekraczać więcej niż 5%.
  • ilość mięsa w karmie, minimum to 13 do 19 procent mięsa, takie karmy można spotkać w sklepach, ale bywają lepsze. Jeśli natomiast trafimy na karmę, która ma w sobie ponad 30% mięsa to jest to jak najlepszy wybór dla kota.skład mięsa, nie powinniśmy kierować się tylko informacją 50% kurczak. Wówczas nie wiemy co z tego kurczaka zostało użyte do produkcji karmy. Pod takim zapisem mogą się znajdować przecież takie produkty jak pióra czy kurze łapki, bo to też kurczak, więc producent nie kłamie. Dla przykładu: 50% mięsa z kurczaka. To już brzmi o wiele lepiej i wtenczas mamy pewność, że nie chodzi tutaj o żadne pióra lub inne podroby.
  • inne składniki, czyli mowa tutaj o witaminach i taurynie, która jest substancją niezbędną dla prawidłowego procesu przemiany materii w organizmie kota.

Jak karmić kota?

Kot powinien dostawać małe, ale częste posiłki. A jeśli chodzi o ilość jedzenia, należy dostosować ją do wagi kota. Producenci często na opakowaniach podają zalecą ilość pokarmu w ciągu dnia. Łatwiej w ten sposób zapobiegać otyłości i szybciej można zauważyć brak apetytu, który może być zwiastunem choroby. Dużą wagą jest też tutaj systematyczność i twarde serce, nie możemy ulegać naszemu mruczkowi, bo tak ładnie prosi o więcej karmy. I co ważne nie należy kotu podawać tego, co sami jemy, ponieważ większość produktów może mu zwyczajnie zaszkodzić np. cebula lub czosnek. Miseczka kota zawsze tez powinna być czysta, więc należy ją myć po każdym posiłku.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą mokrej karmy dla kota. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.