5% rabatu na pierwsze zamówienie

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj rabat na pierwsze zamówienie!

Zapisz się i otrzymuj specjalne promocje!

Jaka najlepsza karma dla psa?

Jak wybrać karmę dla psa?

Na rynku można znaleźć wiele różnych karm dla naszych ukochanych czworonogów.
Wydawać by się mogło z im wyższa cena, im lepsza reklama w telewizji, tym lepsza karma. Jednak przede wszystkim na uwadze powinniśmy mieć potrzeby naszego psa. A jest to uzależnione od wieku, wagi i rasy naszego pupila. Ogólnie na rynku możemy trafić na dwa rodzaje karm:
Karma mokra dla psa – powinna być stosowana bardziej jako przysmak, ponieważ taka karma jest mniej sycąca przez wysoka zwartość wody. Ten rodzaj karmy jest również dość kosztowny oraz mało wygodny w przechowywaniu i podawaniu jako główny pokarm.
Karma sucha dla psa - zawiera duże ilości składników odżywczych, a także jest o wiele bardziej sycąca, dzięki czemu, aby pies się najadł, wystarczy mniejsza ilość niż w przypadku karm mokrych. Ten rodzaj karmy jest również łatwiejszy w przechowywaniu i podawaniu. W dodatku jest tańszym rozwiązaniem i może być stosowana jako główna dieta naszego psa.
Najrozsądniejszym rozwiązaniem w przypadku karmienia psa jest sposób, z którego korzysta wielu posiadaczy czworonogów. Tym sposobem jest karmienie mieszane za pomocą obu typów karmy. Podstawą powinien być pokarm suchy, a uzupełnieniem mokra karma. Ta metoda zapewnia twojemu psu optymalną ilość składników odżywczych. A w dodatku twój pupil będzie szczęśliwy i najedzony.

Na co zwracać uwagę przy wyborze karmy dla psa?

„Jesteś tym, czym jesz” nie dotyczy tylko diety człowieka, dlatego warto zwrócić uwagę na składniki, które wybieramy dla swojego czworonoga. Analizując skład produktu można zauważyć że renoma producenta nie zawsze idzie w parze z odpowiednim żywieniem naszego pupila. A co za tym idzie może okazać się że zwyczajnie przepłacamy za karmę o wątpliwej jakości. Dlatego powinno zwracać się uwagę na składniki takie jak:
Zawartość mięsa – psy są mięsożercami, a więc do prawidłowego rozwoju potrzebują białka zwierzęcego. Niestety wiele karm dostępnych na rynku oferuje jedynie śladowe ilości mięsa w składzie, za to ma również całą masę zbóż i innych wypełniaczy.
Jeżeli nie przekraczają one 4%, kupno takiego produktu jest niewskazane. Jest to bowiem jedynie karma o smaku mięsa, zawierająca mnóstwo wypełniaczy i szkoda waszych pieniędzy. Nasze oczy powinny zwrócić się na karmy, w których zawartość mięsa sięga:
4-10% - wówczas możemy kupić taki produkt, mając jednak trzeba mieć na uwadze, iż nie jest to dobra jakość karmy dla psa.
11-18% - takie karmy zwykle spotykamy na supermarketowych półkach, można po nie sięgnąć, jednak jeżeli możemy pozwolić sobie na lepszą półkę cenową warto spojrzeć na karmy z wyższą zawartością mięsa w składzie.
19-27%- to całkiem dobre karmy, które bez większych problemów są dostępne w większości sklepów zoologicznych i śmiało możemy kupić je naszemu psu.
Powyżej 27%- to karmy o wysokiej zawartości mięsa. Dzięki bogactwu składników odżywczych jest doskonałym wyborem dla naszego czworonoga.

Oprócz zawartości mięsa w składzie karm dla psa, trzeba też mieć na uwadze:
Rodzaj mięsa – Jest to również ważny czynnik, gdyż ilość mięsa może nie iść w parze z jego jakością. Warto zatem dobrze przyjrzeć się informacjom dotyczącym zawartości w składzie karmy dotyczącym ilości procentowej mięsa świeżego, mięsa suszonego oraz mączki mięsnej,
Obecność zbóż – najlepiej wybierać karmy bez zbożowe, ponieważ tak jak pisaliśmy wyżej, psy są mięsożerne. Jednak zwykle są to dosyć drogie, dlatego psu jak najbardziej możemy podawać karmy ze zbożami, przy czym muszą się one odznaczać wysoką zawartością mięsa.
Obecność dodatkowych składników odżywczych – Ważne jest wiele innych składników odżywczych, które wskazane są w psiej diecie, ponieważ karma dla psów to nie tylko mięso i ewentualne zboża. Karma dla psa powinna być bogata w kwasy tłuszczowe olej rybny oraz warzywa i owoce będące źródłem błonnika, istotne są również witaminy i związki chemiczne, które korzystnie wpływają na stan uzębienia psów, na kości, stawy i chrząstki. A co za tym idzie na zdrowie naszego podopiecznego.


Jak widać w tym artykule zwróciliśmy uwagę, że w zwykłych sklepach nie tak łatwo znaleźć odpowiednią żywność dla psów. Wiele znanych karm zawiera od kilku do kilkunastu procent mięsa. A te najlepsze, dostępne między innymi w naszym sklepie internetowym mogą zawierać nawet 40 czy 50%, a nawet i więcej mięsa w składzie np. Farmina N&D Lamb Adult , a co najważniejsze często nie są dużo droższe od produktów przeciętnej jakości. Twój pies będzie Ci za to wdzięczny.

Zapraszamy zatem do odwiedzenia naszego sklepu internetowego gdzie znajdziecie odpowiedni pokarm dla psa. A w razie wątpliwości nasza fachowa obsługa na pewno Wam doradzi w wyborze odpowiedniej karmy dla psa.

Share This Post :