5% rabatu na pierwsze zamówienie

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj rabat na pierwsze zamówienie!

Zapisz się i otrzymuj specjalne promocje!

Przysmaki dla psa- dlaczego warto?

Czy zastawiałeś się kiedyś, czy warto podawać przysmaki dla psa? Odpowiedz sobie na kilka prostych pytań. Czy twój czworonóg gryzie co popadnie? Nie możesz zachęcić swojego psa do wykonania danej komendy? Twój pies ma matową sierść? Czy twój pupil ma problemy z dziąsłami lub zębami? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś TAK. To koniecznie przeczytaj ten artykuł! A zobaczysz, że smakołyki dla psa to idealne uzupełnienie ich diety dzięki szerokim zastosowaniu w codziennym życiu psa.

Zalety psich przekąsek

Przysmaki dla psa to nie tylko sam smak, który tak uwielbiają, ale również wiele innych zalet. Naturalne i zdrowe przysmaki pomogą czworonogom wzmocnić zęby oraz mięśnie żuchwy. To doskonałe rozwiązanie dla zwierzaków o dużej tendencji do gryzienia i podgryzania – zaspokajają naturalną potrzebę gryzienia oraz żucia, a przy okazji doskonale dbają o uzębienie, zapobiegając rozwijaniu się kamienia nazębnego i próchnicy. A co za tym idzie unikniesz częstych wizyt u weterynarza na zabieg odkamieniania zębów, co dla psa jest dość przykrym doświadczeniem. Przysmaki pozwolą również w łatwy i smaczny sposób uzupełnić niedobory witamin, beta-karotenu, składników mineralnych i pierwiastków śladowych w diecie psa, dzięki czemu jego skóra będzie zdrowa, a sierść nabierze blasku. Pomogą również zadbać o stawy czworonogów, ich kości, system odpornościowy oraz serce. Smakołyki możesz również stosować do tresury psa-nagradzać nimi prawidłowe zachowanie lub wykonywanie komend, nic bardziej go nie zachęci niż wizja otrzymania pysznego chrupka. Ponadto psie smakołyki sprawdzają w
wychowywaniu szczeniaka i nauce czystości oraz posłuszeństwa. Przekąska sprawdzi się także, kiedy potrzebujemy zająć czworonoga na jakiś czas – np. kiedy uczymy go zostawania samemu w domu.

Smakołyki dla psa i ich rodzaje

Przysmaki dla psa dzielą się na różne rodzaje, a każdy z nich odpowiada innym potrzebom czworonoga. Możemy wyróżnić tutaj:
-Przysmaki dla psa dentystyczne, które zostały przygotowane w taki sposób, aby czyściły zęby psa i je wzmacniały. Dodatkowo masują dziąsła co zaspokoi potrzebę gryzienia przez psa.
Naturalne gryzaki, które są wykonane z naturalnych składników, zajmują psa zabawą, dobrze smakują, a przy tym są zdrowe.
- Specjalne przysmaki zawierające składniki odpowiednio uzupełniające dietę zwierzęcia, jeśli z jakichś powodów pies potrzebuje większej ilości mikro oraz makroelementów.
- Przysmaki dla psa treningowe, wykorzystywane jako nagrody dla zwierzaka za wykonanie konkretnych zadań, idealne do tresury.

Jaki przysmak dla mojego psa będzie idealny?

Nie wiesz, jaki dokładnie smakołyk wybrać? Po prostu zwróć uwagę na kilka ważnych czynników. Rodzaj, wielkość i ilość psich smakołyków należy dobrać do masy ciała i wieku psa, inne potrzeby ma szczeniak, inne mały dorosły pies, a jeszcze inne duży. Uważnie przeczytaj skład. Unikaj produktów, które zawierają środki konserwujące, barwniki, sztuczne aromaty i inne wątpliwe dodatki. Sztuczne barwniki i konserwanty mogą wywołać reakcję alergiczną. Dobrze, gdy w składzie przysmaku znajdują się witaminy. Jednak ich nadmiar może być szkodliwy dla organizmu, więc takie smakołyki powinny być traktowane ostrożnie, bez przesady. Absolutnie nie powinny być podstawą piej diety. Wybieraj niezbyt miękkie przekąski. Gdy pies dokłada starań, aby zjeść smakołyk, to tym samym masuje
dziąsła. Jest to wskazane w każdym wieku. Smakołyki, które są wykorzystywane jako nagroda w szkoleniu, powinny być małe, na jeden kęs. Jeśli pies długo je gryzie i żuje, prawdopodobnie zapomni, za co został nagrodzony.

Jak podawać przysmaki dla psa?

Przysmaki nie powinny stanowić podstawy diety, więc nie powinny zastępować psom posiłków. Powinno się je podawać posiłkami jako przekąskę, a także jako uzupełnienie diety w cenne substancje odżywcze. Niemniej ważne jest, aby przysmaki do psiej diety wprowadzać powoli. Docelowo smakołyki nie powinny przekraczać 10-15% dziennej dawki żywieniowej pupila. Robiąc to należy odpowiednio zmniejszać wielkość głównych posiłków. To ważne, bo w przeciwnym razie możemy przekarmić zwierzę, co nie jest dobre dla jego zdrowia.
Mamy nadzieję, że powyższy artykuł rozwiał twoje wątpliwości. A w razie pytań zapraszamy do naszego sklepu intranetowego gdzie nasz zespół udzieli Ci dodatkowych porad.

Zespół SnackMax

Share This Post :